Lukker 03/12-2024 07:37:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Furukawa Furukawa FX
Afhentes: Zone 7 Lolland Falster (via Google Maps)
1 bt. Barbaresco Riserva “Asili di Barbaresco”, Bruno Giacosa 2000 A (hf/in).
BUDT 2300,- DKK
Betongbil selges for kunde, grunnet kjøp av ny bil. Betongbilen har hatt serviceavtale Gull med Mercedes fra ny til høsten 2023. Etter det har den vært veldig lite brukt, eu godkjent fram til 04.02.25. Liebherr påbygg av beste kvalitet.
I. L. Jensen, skole, 19. årh. Lyserøde roser og hvide liljer på en karm. Usigneret. Olie på lærred. 33,5×45.
Romerske kejserdømme, Domitian, 81–96, Denar, Rom, 91, IMP XXI COS XV CENS P P P, RIC 719, Caracalla, 198–217, Denar, Rom, PART MAX PONT TR P IIII, RIC 54b. (2)
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) “Kat med gudinde”. Sign. Heerup 84. Olie på plade. 86×83. Proveniens: FIAC, Paris 1992. Proveniens: Christie's, Amsterdam 31. maj 1994, kat. nr. 439. Proveniens: Privatsamling, Holland. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) Figurkomposition, 1951. Sign. CK Appel. Gouache på papir. 40×49. Proveniens: Galerie Delta, Rotterdam. Proveniens: Privatsamling, Holland. Erhvervet fra ovennævnte. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
5 stk solcelle 30W gadelampe med bevægelsessencor og indbygget batteri. 30W 6500K. 5V. Ubrugt. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
Med rustfri stålkasse - Driftklar, pæn og iorde Bredal B2ML - Med rustfri stålkasse
BUDT 5250,- DKK
Solitaire diamantring af platin prydet med brillantslebet diamant på ca. 2.65 ct. Farve: J. Klarhed: P1. Vægt ca. 12,5 g. B. 14 mm. Str. 49. Ca. 1985. Æske medfølger. Ring og diamant oprindeligt købt i Japan.
BUDT 50000,- DKK
Står i 6740 Bramming. Ældre måleapparater. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
36 stk. Bacardi drinksglas, samt 5 stk. Bacardi Oakheart drinksglas.