Lukker 03/12-2024 07:47:00
Kæder til trækhjul. CH 154/809/39Z. NB! Helt nye og aldrig brug Takeuchi TB290 - K-Track kæder til bælter / Chain for Takeuchi TB290 etc
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Volvo 861 Dumper Maskinen starter ikke, Fejl ukendt. Sælger har aldrig haft maskinen i gang, så funktionaliteten er ukendt. Motor er tørnet med håndkraft ved registrering. Det har desværre ikke været muligt at finde serie nr. og årgang på maskinen. Det opgivne serienummer er på førerhuset. Timetal er ukendt. Maskinen skal afhentes på blokvogn el. Lign. Der er ikke læsserampe på lokationen, men der læssehjælp på lokationen.
Ken Denning (f. Sønderborg 1957) Uden titel. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 90×96. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
OBS! Objektet säljs utan moms! Skopa för lastmaskin - Årsmodell okänt - Märke okänt - Ca 235 cm bred - Ca 100 cm djup - Ca 120 cm hög - Fäste Stora BM Lasthjälp kan finnas om det bokas i god tid innan upphämtning
Lot med div. vægte. Ca. 3 stk. se billeder. Rustfri udførelse til fødevarer Stand ukendt.
Helt ny ubrugt. Bund og sider 3 m ABC Container - Åben med baglåge
BUDT 27000,- DKK
Ca. 40 stk Thermokander til KAFFE
Britta Rendahl-Ljusterdal (f. 1927) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk mønster i grønne nuancer. Sign. BR. Udført 1960–70'erne, Sverige. L. 225. B. 156.
5 stk 125 A Tower Inlet, 400v stik
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927) “Chute libre”. Sign. Alechinsky 1977, 43/60. Akvatinteradering i farver med rund radering på japanpapir. Bladstørrelse 100×67. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 9000,- DKK
Ca. 40 stk 20Watt pære med skærm samt ca. 5 Bordlamper m.m.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Uggerbys UMS4 22/2 - Korn / græs vogn med aflæs Uggerbys UMS4 22/2 - Korn / græs vogn med aflæsser
BUDT 45500,- DKK