Lukker 03/12-2024 07:51:00
-Har 3 skovl Liebherr R914 Compact Litronic - 17,5 ton - 3 skovle / With 3 buckets - Rotortilt
BUDT 480000,- DKK
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954) “Rygebord”. Cirkulært sofabord af mahogni med underliggende hylde. Top med kehlet kant. Model 6687. Formgivet 1929. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 52. Diam. 100.
Rolex Datejust 31 af 18 kt. guld og stål, ref. 278383RBR. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 2236. Enkeltslebne diamanter på skiven og kransen. “Oyster” lænke af 18 kt. guld og stål. Omkreds ca. 17 cm. Ø 31 mm. 2020. Kassenr. 278383. Bagkassenr. 2300. Serienr. 1696Q7Z1. Værknr. 01G444L. Rolex-æske, manual, to hangtags, ét ekstra led, købskvittering og certifikat fra 2020 medfølger.
Står i 6800 Varde. Diverse fælder, 4 stk. Brugt, men fungerer. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Armklipper til minitraktor eller redskabsbærer. - Udstyr til afvaskning af kantpæle incl. 1.000 liters vandtank med pumpe medfølger. - Klipper med y-slagler medfølger. NB ! Der kan købes mere udstyr til maskinen (hækkeklipper og kantskærer m.m. Orsi Cut 030 Revers - Armklipper med udstyr
BUDT 11750,- DKK
Står i 6261 Bredebro. Udlevering er onsdag d. 11. december mellem 16.00 - 17.00. Adresse tilsendes, efter faktura er betalt. Sikr dig, at alt stemmer overens med billede og tekst, når du afhenter.
25 kg Fuchs Stabyl LX 460 Syn 00, syntetisk High Performance fedt
Står i 6780 Skærbæk. Polsk Tulowice kaffestel med 5 stk. kopper, 6 stk. underkopper, 6 stk. kagetallerkner, fad, sukker og flødekande og kaffekande. Arcopal stel - 6 stk kopper, 6 stk tallerkner, 6 stk. underkopper (ubrugt). Derudover 7 stk. SUE Ceram Japanske tallerkner med fisk og 12 stk. Kahla Könitz tallerkner med fisk. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
196 stk hulmaskiner
1864. Feltpostbrev fra Halle 14.12.1864 til officer i det Magdeburgischen Fusiier Regiment No. 36 i Altona, og herfra omadresseret til Segeberg [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×