Lukker 01/12-2024 19:43:00
Står i 6780 Skærbæk. Polsk Tulowice kaffestel med 5 stk. kopper, 6 stk. underkopper, 6 stk. kagetallerkner, fad, sukker og flødekande og kaffekande. Arcopal stel - 6 stk kopper, 6 stk tallerkner, 6 stk. underkopper (ubrugt). Derudover 7 stk. SUE Ceram Japanske tallerkner med fisk og 12 stk. Kahla Könitz tallerkner med fisk. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
BUDT 225,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Humbaur HK - Lasteevne / Capacity 1.600 Humbaur HK - Lasteevne / Capacity 1.600 kg
BUDT 21250,- DKK
Med magne Terex Pegson XR 400 - 1100x650 mm
BUDT 460000,- DKK
Romerske kejserdømme, Nero, 54–68, Antiochia, Tetradrachm, år 6 (59/60), 15,17 g, RPC I 4180, Prieur 80. Ex. Professor Niels Hannestad
125 X 250 cm. Tykkelse 3-4 mm. Ubrugt.
Gallakjole fra ophørt butik str: 34 , ubrugt
Claus Bonderup (f. Aalborg 1943, d. 2022) “Selene”. Bordlampe med skærme af opalglas og stel af børstet stål. Udført hos Focus Lighting H. 58.
BUDT 310,- DKK
Svensk kommode af bemalet træ, plade af imiteret sten. Gustaviansk form, 20. årh. H. 80. B. 88. D. 47.
Indedel til varmepumpe, Panasonic. Model CS-NZ25YKE. Incl fjernbetjening. Har fragtskade i plast, kun kosmetisk. Ubrugt
STORT KNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. 5 stk. knive, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Den korsfæstede Kristus. Bemalet, udskåret træ. 18. årh. H. ca. 60 cm.