Lukker 03/12-2024 08:52:00
Skov til minilæsser. Schäffer besla ABC Læsseskovl 100 cm
Omega Genève af stål. Mekanisk værk med manuelt optræk og datovisning. Sort rem med C-spænde af stål. Ø 35 mm. 1960'erne. Omega-æske medfølger.
Der er lavet service og repationer på maskinen for mere end 100.000Danske kroner, (bremser, vandpumpe, drivlinje mm)regninger kan fremvises Ljungby L10 - Vægt / weight 12 ton
BUDT 113500,- DKK
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) Uden titel. Sign. Appel. Olie på lærred. 38×55. Proveniens: Privatsamling, Tyskland. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Svensk design Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Polykrom geometrisk dekor på lys base. Udført ca. midten af 20 årh., Sverige. L. 355. B. 236.
Baderumsknage, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Hvide (B, 3, 5, 12, 14)
Dansk guldaldermaler, 19. årh.'s midte Udsigt over Forum Romanum. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 24×36. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 403, 1956 nr. 19.
Står i 6780 Skærbæk. Udlevering er torsdag d. 05. december mellem 15.00 - 16.30. Adresse tilsendes, efter faktura er betalt. Sikr dig, at alt stemmer overens med billede og tekst, når du afhenter.
England. 1876. 2 1/2 d. pl. 3–9,11–17. Komplet pladning excl. pl. 10 i stemplet kvalitet. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Antik Bidjar løber, Persiaen Spændende “Harshang” design. Knyttet på uldkæde. 1890–1910. 425×100.
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Sydeuropæisk landskab. Sign. SSw. Olie på lærred. 70×58. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Service lavet ved 3.995 timer. Nyt navreduktion monteret januar 2024. New Holland TM140 - 5,6 ton
BUDT 162500,- DKK