Lukker 09/12-2024 18:12:00
Dansk guldaldermaler, 19. årh.'s midte Udsigt over Forum Romanum. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 24×36. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 403, 1956 nr. 19.
13 dunke cremesæbe + 1 kasse shampoo (ubrugt)
Diamantarmbånd af 14 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.47 ct. Farve: H-I. Klarhed: VVS. L. 16,5 cm.
BUDT 16500,- DKK
12 Meter HARDI LX 1000 Liter Sprøjte . Sprøjten var funktionel ved sidste brug. PTO aksel medfølger.
1864. Preussisk feltpostbrev fra Randers til Viborg 11.8.1864 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 330,- DKK
5 øre 1937 N, H 28B - ucirkulerede. (16)
Et par diamantørestiker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 3,2 cm. (2)
Dumpervogn med tip. Bag låge medfølger. ABC Western 140 L
BUDT 110000,- DKK
palle diverse
Dansk snedkermester Spillebord af cubamahogni, opklappelig og drejbar top med messingbeslag, hvorunder rum. H. 69. L. 90/116. B. 58/90.
Afstandsring ø 10 mm, dybde 5 mm, 700 stk.
Står i 6780 Skærbæk. Brenderup maskintrailer med elspil/hejs. Total: 1500 kg. L: 1000 kg. Brugt, med ok stand. Stået tørt under halvtag. Med plader. YK 4643. Skal omregistreres og synes. Fra dødsbo. MOMSFRI
BUDT 4000,- DKK