Lukker 03/12-2024 08:56:00
Laser afretter. - Som ny. - Få timer. - 370 kg. AP BLEV1800 - Laser afretter / Laser "leveler"
BUDT 115000,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Ca. 90 mtr. DAFA Bronze-tætningsliste
8 manuel gear (2x4 ) Range gear med fordelergearkasse, udstyret med converter, samt koblingspedal. har stået i garage i 25 år. Opbygning er hydraliske liftarme, som bilen har været brugt som trækker til kabelplov, og liftarmene har haft kabeltromlen med kablet.... Desuden er der spadeklør til at presse ned i jorden, så bilen ikke trækkes baglæns. Taget ud af drift i 1987. Der var ikke længere behov for en bil med denne type opbygning. Bilen står i meget fin stand, et par enkelte rustpletter kan dog findes. dækkene er single monterede og med dårligt mønster. Bilen starter og kører O Volvo F 88 6x6
BUDT 76000,- DKK
S/h sølv-gelatine pressefotografi af den britiske matematiker Alan Turing (1912–1954), medgrundlægger af den moderne datalogi. Affotografering fra 1959 efter fotografi fra ca. 1945. Bagside med pålimet notat samt mørkekammerstempel dateret 22. maj 1959. Ramme af sortlakeret, patineret træ; dobbeltglas. Lysmål 14×9 cm. Rammemål 23×18 cm. Matematikeren Alan Turing var en af grundlæggerne af den moderne datalogi, forudsætningen for udviklingen af nutidens computere. Derudover kendes han i dag bedst for under Anden Verdenskrig at have knækket tyskernes såkaldte Enigma-koder, noget, som bidrog væsentligt til De Allieredes sejr. Dette arbejde foregik på herresædet Bletchley Park i det sydøstlige England.
USA. 1893. Columbus, 2$, rød. Fint stemplet eksemplar [ 85 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1927. Chr. X, 10 kr. rød/grøn. Postfriskt eksemplar. [ 177 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 ubrugt servomotor
EARPADS, 2 sæt- et grå og et hvidt sæt. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugte.
25 øre 1913, 1914, 1915, 1916, 1917, 1918, 1919, 1920, 1922, H 10A-B, 11, i alt 9 stk.
Chanel Mini kamerataske af grønt quiltet ruskind med gyldne beslag, kædehank, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og sort læderfor. H. 13 x B. 19 x D. 7 cm. 1986–1988.
BUDT 11500,- DKK
2 stk Utrolige dejlige bløde tæpper i mål 80x120cm 100% polyesta virkelig lækkert , ubrugt i kasse
Dansk møbeldesign Et par sideborde af teak med vendbar plade, ene side med kork. 1970'erne. H. 43,5. Diam. 64,5. (2)