Lukker 03/12-2024 10:50:00
Har været monteret på Case 721 Viby Jern 721D
Jesper Dalgaard (f. 1974) Uden titel. Sign. Jesper Dalgaard 2008. Polykromt dekoreret lertøj. H. 49. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 stk Texas og 1 stk Güde løvsugere Texas LS2400 Güde GLS 2500 230 V
Henning Damgård-Sørensen (f. Ålborg 1928, d. 2013) Komposition, 1990–91. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 58×77. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908) Et dansk landskab med børn, der leger nær en dam. Signed G. Emil Libert 64. Olie på lærred. 28×37.
Står i 6780 Skærbæk. Spisebord med 8 stk. stole. Stolene er med grøn stribet betæk. Bordet er med 2 stk. tillægsplader og måler i fuld længde 260 cm og B: 105 cm. En tillægsplade måler 50 cm. Højde på bordet er 73 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Mål: 220x62
1 bt. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1950 B/C (us). 1 bt. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1950 C/D (ms/mls). 3 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1950 D (mls). Total 5 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorabel harvest of 1947 in Bordeaux.
1 bt. Clos Vougeot Grand Cru, Domaine Coquard Loison-Fleurot 2020 A (hf/in).
BUDT 1250,- DKK
Bernhard Hertz Et par manchetknapper af 14 kt. guld. Vægt ca. 9 g. Front 1,6 cm. (2)
Romerske kejserdømme, Antoninus Pius, 138–161, Denar, Rom, TR POT XX COS IIII, 2,90 g, RIC 262
Stort parti julepynt, bl.a. snemænd med lys, guldfarvet kugler samt Julemandskostume
Hele Verden. Parti i 5 store flyttekasser med umiddelbart almindelige mærker i stort antal i i mange indstiksbøger mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×