Lukker 09/12-2024 11:15:00
100 stk div. retro metal-skilte, ass. af 50 modeller. Måler fra 13cm til 51cm
Prada Taske af brunt læder med frynser, gyldne beslag, to hanke, et rum med knaplukning, fem indvendige lommer og orange læderfor. H. 31 x B. 35 x D. 24 cm.
Fin maskine med kun få driftstimer. NB: Maskinen sælges på auktionen uden GPS udstyret!!! Men hvis det har interesse for køber, kan et Unicontrol 3D / GPS maskinstyringssystem tilkøbes for kr. 150.000 (EURO 20.500) udover auktionskøbesummen (se billeder) !!! Doosan DX255 LC-5 - 26 ton - Engcon Rotortilt
BUDT 551500,- DKK
Traktor vogn med kran Hiab kran Med skruestik Med pto træk Virker ved sidste anvendelse
12 bts. Château Pontet Canet, Pauillac. 5. Cru Classé 2019 A (hf/in). Owc.
To Kinesisk Tao Pao tæpper. Stiliseret medaljondesign. 186×127. Sjældent landskabsmotiv omgivet af bi-bort med kinesiske tegn. 160×179. Begge. Ca. 1940–1950.(2)
1919. Chr.X, 10 øre, rød. Variant “FORLÆNGET EGEBLAD”. Sjælden og meget undervurderet variant. Postfrisk. AFA 2.400 [ 1y ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
DYKPUMPE til beskidt vand. 15000 L/time. Metalhus. Max. 20 meter løftehøjde. Ubrugt.
Tysk svingkeddel med stander og brænder af sølv på spejl plateau, glat korpus med krydsbundet rillet bånd langs kant og bund samt på spejlplateau, plateau på kuglefødder, med bladornamentik på hank. Ca. 1900. Vægt inkl. stand og brænder 2097 g. H. keddel på stand ekskl. hank 34 cm. (2)
Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk dekor i brune, gule, blågrå, gule og røde nuancer på lysegrå base. Sign. AGS. Udført midten af 20. årh., Sverige. L. 214. B. 142.
ubrugte luftcylindre
FORSØGSNUMMERSTEMPEL 1. Flot aftryk med 3 ringe og den 4. med PUKTERET RING på 8 øre, 1875. Lidt små fejl. Attest Lars Jørgensen. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×