Lukker 09/12-2024 20:09:00
Rokoko hovedvandsæg af sølv, indvendig forgyldt, støbt med rocailler, lågknop udformet som en fugl, mester antagelig Jørgen Nielsen Lind, borgerskab i København 1740. H. 7 cm.
Kina, de stridende staters tid, Zhao, c. 350–250 f. Kr., “spade money, flat handle square foot type”, An Yang, 4,25 g, Hartill 3.183
Ældre kroghejsecontainer med presenning. ABC Container Kroghejs
BLIKA SKAB.
Signe Jais (f. 1967) Komposition fra serien “Big Yank Motel”, 2006. Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media på plade. 50×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Funktionsdygtig. Starter og kører. 7bar Deutz motor: f3m 2011, 36kw Rpm: 2750
Trådkurve B20 x L30 x H13, 20 stk.
5 stk fejemaskiner 3 stk Ferrari 1 stk bertolini 1 stk bcs Alle defekte 1 stk saltvogn epoke
16 visninger
Har aldrig været brugt. God størrelse og med B&S Snow Series motor. Bliver tjekket og startet op inden udlevering. Simplicity H 924 RX - Sneslynge / Snow blower
1864. Preussisk feltpostbrev sendt til Viborg fra Militär-Gouvernement für Jutland, der lå i Aarhus. Stemplet K.PR.FELDPOSTAMT*GARDE=KORPS* 11.8.1864. Usædvanlig smuk kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1875. 8 øre, 9.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 199 forskellige positioner repræsenteret (pos. A55 mgl.). Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 500 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Reol 36 x 36 h 150 cm, med 5 foldekasser, Billed, Lille metal reol samt Avisholder