Lukker 02/12-2024 11:00:00
Trådkurve B20 x L30 x H13, 20 stk.
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre (via Google Maps)
2 styk affugtere, mulighed for at sætte slange på. Få brugsspor. 53L/h. SIAL XRC 55 - Få timer - 2 enheder
BUDT 1900,- DKK
Ford Alufælge med dæk
Snitte apparat. Virker fint men trænger til rengøring udvendigt
Rørskærestativ universal, 1 stk. Galvanisere. Ubrugt.
ubrugt servomotor
Dansk møbeldesign Art Deco sminkebord af mahogni og birkerod, front med to skuffer. 1930'erne. H. 133. B. 110. D. 42.
Diamantring af 18 kt. guld prydet med fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.64 ct. Farve: E. Klarhed: VVS2. Vægt ca. 3,5 g. B. 5 mm. Str. 52.
Urtekniv og universalkniv udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæsker. Modelfoto
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) Tre-pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med uld. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. L. 210.
OLIEPUMPE med tæller, slange m.m. 230V.
Effie Hegermann-Lindencrone (f. Hillerød 1860, d. Frederiksberg 1945) Høj vase af porcelæn med lav krave, dekoreret i farver med kastanjeblomster og blade, stamme i jernglasur. Sign. monogram. Bing & Grøndahl, 1902–1914. H. 44 cm.
"Sølv" 5 armet lysestager 50cm. 5 stk.