Lukker 09/12-2024 20:32:00
Skulptur af bronze, siddende nøgen kvinde. Usigneret. Base af grønbroget marmor. 20. årh.s første halvdel. H. 22/27 cm.
Stor fjernstyret lastbil. Æsken måler ca. 67cm, bilen er i størrelsesforhold 1:18
Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 17 cm.
BUDT 9000,- DKK
Kalendergave lot, butikspris på ca. 436kr. Farver/modeller kan variere.
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 vejl pris 1049kr , ubrugt
Tre kinesiske tallerkener heraf en familleverte Kangxi samt to famille rose Qianlong. Diam. 28 cm. og 22 cm. (3)
Knud Ove Hilkier (f. København 1884, d. 1953) Kvindelig model. Sign. K. O. Hilkier 30. Olie på lærred. 74×56.
Ca. 62 stk Hvidvinsglas 24 cl. model Signature
Peter Brandes (f. Assens 1944) Uden titel. Sign. Brandes II. Polykromt malet glas på jern. 65×51. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Gucci “Bamboo Daily Top Handle” taske af gråt læder med sølvfarvede beslag, kort hank, aftagelig og justerbar skulderstrop, et rum med tre indvendige lommer og stribet stof for. H. 34 x B. 33 x D. 11 cm.
Juiceglas 16cl. i opvaskebakke 157 stk.
Kathrine Ærtebjerg (f. Sorø 1969) Uden titel. Sign. K.Æ 18, 168/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×47. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Postkort. Jernbane station Flekkefjord og Föslöf (Sverige) postkort i helt perfekt stand. Den fra Sverige er brugt. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×