Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 vejl pris 1049kr , ubrugt
1875. 4 øre, 16.tryk. Pladning med i alt 162 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger ca. 120 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 23 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6800 Varde. Vølund strygeferm ruller. Fungerer og ok stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Står i 6800 Varde. Æble udstyr. Æble presser, plukker & moser. Brugt, men rigtig pæn stand. Moser er model Hurricane hmh 2500A. Plukker er fiskars. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Frederik VI, speciedaler 1824 CFG, H 26A, kval. 1+, og speciedaler 1839 FF, H 26D, kval. 1-
Realisation. Stort parti i 15 kasser med bl.a en del bedre Skandinavien i LT-album til ca. år 2015. Desuden en del udland bl.a. samling Tyskland og Rusland mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
“Musselmalet Helblonde mm” Opsats, vase samt kaffekande af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, vase desuden med guld. 47, 1016 og 1011. Royal Copenhagen. H. 11,5–23 cm. (3)
-Er produktionsklar og med gasbrænder og bund snegl - og har egen motor. -Hydraulik pumpe. - NB ! Bemærk!!! Gasflaker og brandslukker medfølger ikke Oletto 9 m3 - Asfalt varmekasse / Asphalt Heating box.
To Bidjar tæpper, Persien. Løber. 76×300. 110×170. Begge flot kvalitet. 21. årh.(2)
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932) Uden titel. Sign. A. Haugen Sørensen 79, unika. Bladstørrelse 65×55. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dansk møbeldesign Lænestol med ben af bøg, betrukket med dybthæftet sort skind. 1930–40'erne.
Bluetooth UR/mobiltelefon m/SIM-kortlæser, guldfarvet, touchskærm, håndfri funktion, SMS, telefonbog, skridttæller etc. (ubrugt)