Thai figur af forgyldt bronze i

Lukker 09/12-2024 20:33:00

Thai figur af forgyldt bronze i form af en stående munk, iført rigt dekoreret dragt og tiggerskål i rem over skulderen. På stand. 19. årh. H. ekskl. stand 31,5 cm.