Arne Bang (f. Frederiksberg

Lukker 10/12-2024 19:02:00

Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) C. Holm Sennepskrukke af stentøj med vertikale riller i relief. Dekoreret med lys grå glasur. Sign. monogram, 30. Forsynet med låg af sølv. Udført og stemplet hos C. Holm anno 1939. Vægt 21 g. Samlet H. 11.