Axel Munch (f. Gudhjem 1918, d.

Lukker 10/12-2024 20:03:00

Axel Munch (f. Gudhjem 1918, d. 1974) Høstbillede med sol. Sign. AM, Gudhjem 56. Olie på plade. Udstillet: Kunstnernes Efterårsudstilling, kat. 5. Proveniens: Kunstnerens familie.