Lukker 10/12-2024 20:45:00
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) Rektangulært sofabord af palisander med svungen sarg. Udført hos snedkermester A. J. Iversen. H. 57. L. 130. B. 60.
Terrax Magnet boremaskine, 230v, TX 900, med boresæt
Iveco Eurocargo gasdrevet Komprimatorbil Model 120ELG/P NTM Aggregat bag på. Årgang 2023 Km. ca. 200 Stelnummer ZCFA71EF502727358 Køreklar vægt 8375 kg Totalvægt 11990 kg Vogntogsvægt 15490 kg Motor 5,9 l 6 cyl. N-Gas 204 HK
1 bt. Mg. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2016 A (hf/in).
Grydesæt, 12 dele, også til induktion. Ubrugt
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983) “Lithographe II”. 1953–1963. Forord af Raymond Queneau. Udgivet af Maeght, Paris. Org. kassette. 36×27.
BUDT 1150,- DKK
Christian VII, lille samling med 8 mønter inkl. 1/15 rigsdaler 1796, H 15
BUDT 370,- DKK
Pandesæt med 3 stk. pander i str. 26, 28 og 30 cm. Med keramisk granit slip let belægning. Også til induktion og opvaskemaskine. Alle pander inkl. Glaslåg. Ubrugte
Meget stor prismekrone af forgyldt bronze, behængt med prismer, den øverste del med to ringe er senere tilføjet, herunder er talrige lysarme i tre etager. Ca. 1820–30. H. 205. Diam. 165. Proveniens: Jvf. tradition og muntlig overlevering skulle lysekrone have været en del af bankdirektør Emil Glückstadts (f. 1875-d. 1923) omfattende kunstsamling og solgt på auktion på Sølyst i 1923. Lysekronen har siden 1948 oplyst Bruun Rasmussen Auktionssal i København, Bredgade 33. Vær opmærksom på, at varen sælges med fuld moms. Lysekronen er afmonteret professionelt og opbevares adskilt på vores lager i Glostrup. Vi anbefaler professionel ekspertise til at samle den igen, hvilket er købers ansvar og regning. Kontakt venligst Bruun Rasmussen Auctioneers Shipping for spørgsmål. NB: Lysekronen vises ikke på vores eftersyn i Lungby. Den står på vores fjernlager i Glostrup, hvor den kan fremvises jf. forudgående aftale. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Vatikanet. 1929-ca. 1990. Samling i 2 tykke indstiksbøger med bl.a. komplet sæt 1934 Provisorier i stemplet kvalitet, bedre Luftpost mærker og sæt i **/* kval. mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk Display hver med 72 dele, bl.a. Hårklemmer m. blomster, hårnåle m. simili stjerner. + Display med ca. 40 dele