Lukker 10/12-2024 21:04:00
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Vase af lertøj med indridsede bladmotiver, dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 35,5.
2 stk Nokian dæk (ubrugt) 600/50-22,5 Dyb fælg Forest King TRS 2
Romerske republik, Cn. Cornelius Lentulus, 76–75 f.Kr., Denar, Cr. 393/1a, kejserdømme, Trajan, 98–117, Denar, Rom, COS V P P S P Q R OPTIMO PRINC, RIC 121. (2)
Danmark. 1972–2012. Ca. 2500 stk FDC'er hvoraf ca. 700 stk er med 4-blokke. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med ovalslebet diamant på ca. 2.22 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Farve: H-K. Klarhed: VS-SI2. B. 9 mm. Str. 50. GIA certifikat nr. 6272023109 medfølger til centerstenen.
3 bts. Chateauneuf-du-Pape, Vieux Telegraphe 2015 A (hf/in).
Omega Speedmaster “ADB case” af stål, ref. ST145.022. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, kaliber 861. Omega lænke af stål, omkreds ca. 19 cm. Ø 42 mm. 1984. Senere Omega-æske medfølger.
Gadelampe, 500W med fjernbetjening. Energi A++. IP67. Perfekt til garagen, laden, større indkørsel osv. Selve lampen måler 34 x 37 cm. Ubrugt og i original emballage + MOMS
A. Dragsted Lågbæger af sølv, drevet med bladvinget, lågknop og ben i form af granatæbler. A. Dragsted, København 1916. Vægt 625 g. H. 21 cm. Diam. 12 cm.
2 stk sømpistoler 40 og 60 mm, i kuffert, ubrugt
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016) “Hvid Konkylie”. Fem små middagstallerkner af porcelæn dekoreret med transparent glasur. Tryksign. monogram, 14172. Kgl. P. Diam. maks. ca. 25. (5)
Velholdt affaldsneddeler Har været brugt til neddeling af plast og træ. Maskinen kan foldes sammen, og kan flyttes med containerhejs på lastbil. Er løbende vedligeholdt. Magnet bånd til frasortering af metal. Aggregat med tværbånd, til finsortering af materialer medfølge ARJES IMPAKTOR 250 - Affaldsneddeler
BUDT 507500,- DKK
el ventiler m.m.