Lukker 10/12-2024 21:07:00
Eva Koppel (f. 1916, d. 2006) Nils Koppel (f. København 1914, d. sst. 2009) Højrygget lænestol med ben af røget eg. Sider, sæde og ryg betrukket med brunt uld. Udført ca. 1950 hos Slagelse Møbelværk.
Parti bordplader, byggelister og lodstok mv. - tøm hjørnet.
To halskæder prydet med ferskvandsperler, labradorit, akvamarin, og rosakvarts m.m. med Lynggard dupsko. L. 41–64 cm. (2)
BUDT 30000,- DKK
Astrid Fog (f. 1911, d. 1993) Vivianna Torun Bülow-Hübe (f. Sverige 1927, d. 2004) To par manchetknapper af sterlingsølv. Dessin 117 og 120. Georg Jensen efter 1945. Samlet vægt ca. 41,5 g. Front 2,2–3,2 cm. (4)
Herman Vedel (f. København 1875, d. sst. 1948) Interiør med rygvendt kvinde, der læser. Sign. monogram. Olie på lærred. 61×85. Uindrammet.
Har været monteret på en Volvo A861 dumper og anvendt til "tvillingehjul". Michelin 20,5 R25 - 2 styk
Div. Bosch Fladbor, Klinger for bajonetsav, 230 mm Diamantklinge m.m.
Postkort. Album med ca. 80 jernbane relaterede postkort. Alle i det gamle format med stationer, tog, strækninger, lokomotiver mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Køkkenbord med skabe i rustfri stål. Se mål på foto)
1852. 2 RBS Thiele. Plade I, nr. 61. Type 3. Flot mærke på fint fodpostbrev 22.7.1855. Sign. E.D. (Enzo Diena) og Attester Nielsen og Møller AIEP “A very fine and attractive entire” [ 2b ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ingen beskrivelse
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ausa 400 AHG - Kapacitet/capacity 4 Ausa 400 AHG - Kapacitet/capacity 4 ton
BUDT 22750,- DKK