Lukker 10/12-2024 21:10:00
Ib Fabiansen (f. 1928, d. 2009) “Tema I”. Fire væglamper med lameller af fyr og inderskærme af hvid akryl. Udført og delvist mærket hos Fog & Mørup. H. 35. (4)
2 ubrugte motorer 1,1KW
7 bts. Château Talbot, Saint - Julien. 4. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Thailandsk stående buddha forgyldt bronze stående på trone med begge hænder i abhaya mudra. Ca. 1900. H. 65/85 cm.
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903) “Udsigt fra Puggaards Ejendom i Halland”. Sign. V. K. 24/6, 74. Olie på lærred. 31×41. Udstillet: Foreningen for National Kunst, “Vilh. Kyhn 1819–1903 Hundredaarsudstilling”, 1919 nr. 228.
NB! Olie slanger skal skifte ABC Archimedes by Voulgaris - Grab
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016) Turkis- og perlering af 18 kt. guld prydet med cabochonslebet turkis og to orientalske perler. Vægt ca. 44 g. B. 3,8 cm. Str. 50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
4 meter. såsæt med rotor Harve. Maskinen fremtræder ekstremt velholdt. Maskinen har sået 2531 ha total. Der er lavet overbygning på magasinet, så maskinen indeholder 2000 kg. korn Tænderne på rotorharven er skiftet inden for 50 de sidste ca. ha. Kameraer medfølger ikke Der medfølger Markører til maskinen. Der medfølger såkasse til såning af efterafgrøder. !! Der er ikke læssemaskine på lokationen, kun en almindelig traktor !!
Valse Ø140cm. Rimas HT - 10 ton
BUDT 16750,- DKK
KWSM-18IR32HF
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) Uden titel. Sign. CHP 1992. Polykromt bemalet glasfad monteret i jern. Diam. 45. inkl. jernramme 72×67. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.