Lukker 08/12-2024 18:33:00
Blå Royal Swiss Støvsuger 2 i 1. 600 W. VC802-3. 0,8 liter. Ubrugt og i original emballge. +MOMS
Geringssav med tilhørende ben, mrk ukendt. MF
20 stk Led vokslys med timerfunktion højde 24,5 cm ø2 cm, ubrugte i kasse
Tre snapsehunde af klart og blåt glas. 19. årh.s sidste halvdel. H. 16–19 cm. L. 21–23 cm. (3)
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972) Parti fra Agri Kirke. Sign. Axel P.J. 32. Olie på lærred. 61×81. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
8 stk lange gevindstænger 100 cm, M24
BUDT 20000,- DKK
Tærteforme 29 cm. ca. 12 stk.
Carl Otto Hultén (f. Malmö 1916, d. Skåne 2015) Komposition. Sign. CO Hultén. Mixed media på avisside. Bladstørrelse 45×45. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Thyregod 5 skærs 4 rækkers Hypper. Pæn og funktionel 5 skærs 4 rækkers Hypper. med gode skær/hypper.
25 øre 1891 CS, 1894, 1900, 1904 og 1905 VBP, H 15A-B, i alt 5 stk.
Ældre Generator Con-Mec 20 kva, 220/380, med Deutz Dieselmotor, uden batteri, har stået stille længe, stand ukendt