Lukker 08/12-2024 18:35:00
Står i 6800 Varde. Parti glas & porcelæn. Mange dele. Karafler, rødvinsglas, ølglas, retro flaskehoveder, holemegaard hjerte stager, m.m. Pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Italien, Vatikanet, Pius XI, 1922–1939, Medaille, i anledning af Laterantraktaten 1929, af Karl Goetz, Au, 36 mm, 19,47 g, Kienast 420 - med æske
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) Figurkomposition. Sign. Corneille 85, EA. Litografi i farver. Lysmål 56×76. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Div. Bosch Fladbor, Klinger for bajonetsav, 230 mm Diamantklinge m.m.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ursus De luxe C-1212 - 5 Ursus De luxe C-1212 - 5 ton
BUDT 42500,- DKK
50st Takfäste/ Läktfäste för montering av solpanels skenor Click Fit EVO
Popcornmaskine med vogn brugt
Christian VII, Slesvig-Holsten, speciedaler 1808 MF, Altona, H 39A, FP SH9.15, Dav. 1311
1840. Udstillingsplanche med brev stemplet “KIØBENHAVN EFTER INDLEVERINGSTIDEN 1838 23/9” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk West-Technik S West-Technik S 800
BUDT 21500,- DKK
Arbejdsbord med metal kapsav, 220v.
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879) “Sundet imellem Helsingør og Helsingborg”. Sign. C. Frederik Sørensen 1859. 154×229. Mona Christensens og Jan Fayes fortegnelse over C. F. Sørensens malerier, 1991, nr. 367. Udstillet: Charlottenborg 1859 nr. 181. Kunstakademiet i Stockholm 1860 nr. 283. Proveniens: Købt af Kunstforeningen for 700 rdl. og efterfølgende bortloddet. Hér vundet af grevinde Scheel til Rygaard. Herregården Engestofte, Bruun Rasmussen auktion 729, 2004 nr. 1213, afb. i forordet til auktionen og s. 21.