Lukker 04/12-2024 08:14:00
Er indrettet med toilet, vand og varmeistallationer. God isolering, pæn og velholdt. Kils Volymbyggen Pavilion - Med toilet og 3 rum
BUDT 45000,- DKK
Afhentes: Zone 7 Lolland Falster (via Google Maps)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ifor Williams GX105 - Lasteevne / Capacity 2.050 Ifor Williams GX105 - Lasteevne / Capacity 2.050 kg
BUDT 13250,- DKK
Carl Halier (f. 1873, d. 1948) To cirkulære fade af stentøj, dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, 21825 og 21826. Royal Copenhagen. Diam. 35 og 29. (2)
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927) “Måneopgang set fra agterstævnen af en damper med røg fra skorstenen”. Sign. L. T. 09. Olie på lærred. 46×61.
10 stk Borde 220 x 68 cm og 20 Bænke 220 x 25 cm, med brugsspor
Tysk vinglas “Hessisk Type”, slebet med Christian VII kronede monogram, rester af forgyldning. 18. årh. H. 15,5 cm. Proveniens: Ifølge oplysninger fra Carlsberg, muligvis fra Carl og Ottilias hjem eller den ældre brygger I. C. Jacobsen.
Pöttinger Terria 6040 Harve. Årgang 2022 Kørt ca. 500 ha. Dybdeharve type 9116 6 meters arbejdsbredde. 4 bullet. Hydraulisk stenudløser. Dobbelt hjul i begge sider foran. 4 bærehjul for god balance ved vendinger. Bruges også hvis der skal køres uden valse. Tandem U-ringvalse. Jævne tallerkner. Sideplader der følger terræn. 2 punkts træk. Flydestilling for trækstang, så harven følger terræn optimalt. Hydrauliske bremser. Hårdmetal spidser.
8 stk Hjulafskærmning til DAF
96 dåser kæde/wire-olie, AC200 á 400 ml. (ubrugt)
Diamant- og safirring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter og facetslebne safirer. Vægt ca. 4 g. Str. 52.
Halloween 300cm høj oppustelig figur med blæser.
2 flotte udendørs herregårdslamper, højde ca 220 cm, i alu med fod der kan monteres, 220 v. uden pærer i org kasser.
50 stk div. retro metal-skilte, ass. af 50 modeller. Måler fra 13cm til 51cm