Lukker 09/12-2024 09:00:00
Ingen beskrivelse
Afhentes: CT - 8762 Flemming, Denmark (via Google Maps)
TELEGRAMMER. Telegrambog fra bryllup 1905 med bla. en del fra AARHUS KIOSK SELSKAB og DEN DANSKE STATSTELEGRAF. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
4 stk. høreværn m. bluetooth, Ox-On BT1 Comfort (ubrugt)
6 stk Betonklodser à ca. 500 kg, alle med løfteøje
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Kemppi Master 2 Kemppi Master 2200
OMKLÆDNINGSSKAB med 5 rum.
60 dåser graffiti-fjerner, Rapid á 400 ml. (ubrugt)
“Rosenborg” kaffeservice af sølv, drevet med rocailler, bestående af kaffekande med stjerthank H. 16 cm, sukkerskål og flødekande, A. Michelsen 1889, firsidet sættebakke, 1920. 19×19 cm. Vægt i alt 1173 g. (4)
P. C. Skovgaard (f. Ringsted 1817, d. København 1875) Parti fra Tisvilde Strand. 1836. Usigneret. Olie på malepap. 19,5×29,5. På bagsiden følgende attestation fra kunstnerens søn Joakim Skovgaard: “At dette maleri er malet af Prof. P. C. Skovgaard er jeg overbevist om. Joakim Skovgard”.
Står i 6740 Bramming. Herstal lamper, 3 stk med baldakin i rust/brun farve. Derudover 2 stk. gule lamper med skinne. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS