Lukker 03/12-2024 17:00:00
17 visninger
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) Grøn maskekomposition. Sign. E. Jacobsen 1990. Serigrafi i farver. Lysmål 118×90. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Norge, Frederik V, 2 skilling 1747 TL, NMD 24, H 3A
1 bt. La Romanée Grand Cru Monopole , Domaine du Comte Liger-Belair 2011 A (hf/in).
BUDT 16000,- DKK
Tinos Et par fade af poleret og delvis grønpatineret bronce. Udvendigt støbt med reliefdekor. Stemplet hhv. Tinos, Bronce, Made in Denmark og Tinos, Ægte Bronce, Made in Denmark. H. ca. 5. Diam. 29. (2)
Portvinsglas 6,5cl. 196 stk. i opvaskebakker
Cellmataren är renoverad och ej använd efter renovering. Medföljer diverse reservdelar.
- Floating dredger med 20-30 meter gravedybde - Er stadig i drift. - Har flere gange i sin levetid været skilt ad og transporteret på 10 lastbiler med udtrækstrailere. Sælger er behjælpelig med instruktion i adskillelse for transport. - Hvis køber montere en længere stålwire, kan den grave endnu dybere. Mohr & Federhaff MBA110 - Flyde gravemaskine / Floading dreger
BUDT 306000,- DKK
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938) Rund skål af stentøj, dekoreret med lys turkisgrøn glasur med brunsorte elementer. Øverste kant ind- og udvendigt med uglaseret stregdekor. Sign. alev '80. Unik. H. 8,4–8,6. Diam. 16. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 17000,- DKK