Lukker 03/12-2024 17:30:00
5 stk Make up gave sæt med 50 dele make up og spejl I hver ,ubrugt I kasse
1927. Chr. X, 10 kr. rød/grøn. Postfriskt eksemplar. [ 177 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Velholdt 14 tons gravemaskine. Har 800 mm sko-plade Komatsu PC138US-8 - 14 ton
BUDT 175000,- DKK
Sprøjte, dækpumpe, rundsavsklinger i æske.
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, pos. 38, 41 og 46. 3 positionsbestemte mærker. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ubekendt design Et par skulpturelle armstole samt bord af mahogni. Stoleryg af rodtræ. Sæde betrukket med rød velour. Bord: H. 71. Diam. 80. (3)
Michael Kvium (f. Horsens 1955) “Grædende foster”, 1989. Sign. på bagsiden Kvium med titel og datering. 45×35. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 45000,- DKK
200 KW Power Generator, ES 315, 400v, amps 361, Cummins Big Cam 6 cyl dieselmotor, Timetæller viser 160, med skorsten, uden dieseltank, uden startbatteri, tidl. Stået indendørs.
8 fat Maitain Fricofin kjølvæske 4 paller x 450 kg
Mauritanien. 1967. Træer. Sæt UTAKKEDE PRØVETRYK med 5 forskellige farver af hver værdi. I alt 25 mærker [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 bts. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2004 A (hf/in). 1 bt. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). Total 5 bts. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær