Lukker 10/12-2024 21:15:00
Ubekendt design Et par skulpturelle armstole samt bord af mahogni. Stoleryg af rodtræ. Sæde betrukket med rød velour. Bord: H. 71. Diam. 80. (3)
OMKLÆDNINGSSKAB med 3 rum.
Hermès “Birkin 35” taske af orange læder med palladium beslag, to hanke, et rum med to indvendige lommer og orange læderfor. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 25 x B. 35 x D. 18 cm. 2010. Dustbag til hængelås, uoriginal dustbag, authenticitetskort fra BrandCo Paris og taske organizer fra Samorga medfølger.
Christian V, 4 mark / krone 1672, 1693, H 67A, 99A, 8 skilling 1695, H 113, alle med monteringsspor, i alt 3 stk.
5 bts. ½. Kopke Vintage Port 1994 A (hf/in).
Dansk møbeldesign Sofabord af palisander på medestel af forkromet stål. Udført og mærket hos Jason Møbler. 1960–70'erne. H. 38. L./B. 80.
JETSMARK. Meget flot stjernestempel i BLÅSORT farve på postkort frankeret med 3 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Svensk design Et sæt på fire spejle i profilerede rammer af blålakeret træ. Udført hos Luxus, Sverige. Diam. 49. (4)
Populær minilæsser med skovl og gafler. Lavt timetal. Taget kan foldes sammen, til arbejde med lav højde restriktioner. Weidemann 1140 Plus - Vægt / weight 1,6 ton - Video
BUDT 136000,- DKK
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv, nakirikniv og utilitykniv. Knivblad 16-23 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood og bøffelhorn. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Fransk havestativ af bemalet smedejern. 20. årh. H. 83. Diam. 53. Proveniens: Herregården Gelskov, Fyn.