Lukker 04/12-2024 17:10:00
10 stk rum deler kasser i lækker kvalitet, ubrugte i kasser
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 61”. Kvadratisk sofabord med stel af matforkromet stål. Top af Porsgrunn marmor. Formgivet 1956. Udført ca. 1970'erne hos E. Kold Christensen, stemplet. H. 32. L./B. 80.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Hardi TR3- Hardi TR3-200
140 stk Amalie Kagetallerkener Ø 17 cm
gearmotor 1,5KW, 20 omdr
Frederik V, 4 skilling 1764, H 39, skilling 1763, H 37B, 1/2 skilling 1755, H 40A, Christian VII, skilling 1771 (14 stk.), 1/2 skilling 1771 (3), samt en borgerkrigsmønt og Slesvig, 1/16 rigsdaler 1649, Lange 349, i alt 22 stk.
Kaffestel med 8 kopper, 11 underkopper og kagetallerkner. diverse kander samt sukkerskåle og flødekande. Brugt. MOMSFRI
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “FJ 46”. Armstol med stel af nøddetræ. Sæde samt ryg betrukket med naturskind. Formgivet 1946. Udført ca. 1960'erne hos snedkermester Niels Vodder, stemplet. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1946. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 2, s. 320–321.
Gulvlampe, The Red Cartel Lampadiare XXL - BLÅ. Smart gulvlampe med 2 bevægelige dele til højden samt bevægelig skærm. Butikspris ca. 1.999kr (UBRUGT og USAMLET)
Holms PVF 320 B Vikeplog. Selges på vegne av kommune. Kun demokjørt med få timers bruk forrige vinter. Kjøpt ny i april 2023. Spesifikasjoner: Arbeidsbredde – 320 cm Arbeidsbredde helt buet – 270 cm Vingehøyde – 118cm Vekt – 1000kg Floatarm enkelt forklart. Slitestålene sitter på bevegelige armer som viker bakover hvis noe kommer i veien, blir mye mindre skader på plogen hvis man er bort i noe. Utstyrt med Holms nye Floatarm: • Følger underlager bedre • Trykket mot bakken kan tilpasses etter underlaget under kjøring • Mulighet for lavere drivstofforbruk takker vare redusert trykk • Absorberer vibrasjoner og støt – mer behagelig brøyting Les mer om pvf320B på Holms sin nettside. https://holms.com/nb/snoplog-holms-pvf/
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner) Fritstående skrivebord af mahogni, opsat på tilspidsende ben. Top ilagt grønt skind. Front med fire skuffer i sarg. Model 36. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 72,5. L. 143. B. 75.
William Joseph Anastasi (f. Philadelphia, USA 1933, d. 2023) Uden titel. Sign. W. Anastasi 96. Farvekridt på papir. Bladstørrelse 26×32.
-Med dette Ecodrying bioraffineringsanlæg omdanner du møddingen til en effetiv varme kilde til dit hus eller til din stal ABC Ecodrying bioraffineringsanlæg Varme til huset fra møddingen
BUDT 65500,- DKK