Lukker 04/12-2024 18:00:00
6 stk kortærmet skjorter i str: L , ubrugt
England, Olympiske Lege i London 1908, deltagermedalje, af Bertram MacKennal, tin, 50 mm, 47,36 g. hak.
5 kr 1944 AD, 1945 BD, BF, 1946 BJ, 1949 CL, CU, CY, DA, 1950 DY, DZ, Sieg 118–119, Pick 35a-g, i alt 10 stk
Kiøbenhavns By- og Hustelegraf. 1882. 3 øre, orange på brev til Frederiksberg Alle. Sjældent [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kroatien. Pæn lille samling med bl.a. en del “Kleinbogen”. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Et par armstole af riopalisander, sæde udspændt med flet. Løse hynder i sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model PJ 149. Formgivet 1959. Udført 1975 hos P. Jeppesen, med plakette herfra. (2) Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer 1975.
12 bts. Champagne “Brut”, Piper-Heidsieck A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Litteratur. “John R. Boker, Jr.”. Komplet sæt H. Köhler auktionskataloger (bind 1–18) over denne verdensberømte samling Altdeutsche Staaten. Desuden medfølger 6 bind “Raritäten Auktion” fra samme firma. Meget sjældent udbudt ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bemærk kun har kørt få timer. Den har stået stille længe og skal derfor have efterset bremser. Håndtag til dør defek ABC CPCY28 - Off Road forklift - Diesel - løftehøjde 3,7 m / lifting height 3,7 m
BUDT 18500,- DKK
16 stk Korssting broderi billeder mange motiver, alle i ramme