Lukker 05/12-2024 17:00:00
Tim & Bum, højde ca 9 cm, ubrugt i kasse
Christian VIII, 1/5 R.B.S. 1842, H 13B, Frederik VII, rigsbankskilling 1852, 16 skilling 1857, H 12A, 10B, Christian IX, 4 skilling 1873, H 5B, i alt 4 stk. alle i smuk kvalitet
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk JST PS11 - 220 JST PS11 - 220 cm
BUDT 15500,- DKK
Ebel E-Type af stål, Ref. E9137C51. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk. Sort gummirem med foldespænde af stål. Ø 41 mm. 1990'erne
6 kraftige specialruller L 51 cm, med 5 hårdplast ruller i hver, bygget i rustfri
Carl Otto Hultén (f. Malmö 1916, d. Skåne 2015) Komposition. Sign. CO Hultén. Mixed media på avisside. Bladstørrelse 45×45. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879) Fiskere der bjærger garn ud for den svenske kyst tidlig morgen, i baggrunden sejlskibe. Sign. C. Frederik Sørensen 1858. Olie på lærred. 93×131. Mona Christensen og Jan Fayes fortegnelse over C. F. Sørensens malerier, 1991, nr. 355. Her listet som “på bagsiden bet.: ”Gothenborg“”, maleriet har dog fået en ny blændramme. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 332, 1975 nr. 145, afb. s. 45. Bruun Rasmussen auktion 341, 1975 nr. 393, afb. s. 37.
Står i 6800 Varde. Antikke fælder, samt 3 vægte. Til mår, ål, ræv, m.m. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Lot med ubrugte damprør i 6-meter længde. 2 stk af 21cm 7 stk af 13 cm 1 stk på 10.5 1 stk på 7 cm 15 stk på 5.5 cm 1 stk på 2.5 cm
Stort dansk Louis XVI chatol af mahogni, udskåret med perlestaf og bladværk, overdel med vase og gennembrudt gallerikant, kabinetskab med to døre bag hvilke hylder og skuffer, skrå skriveklap indholdende små skuffer ogr døre, underdel med store skuffer, beslag og nøgleskilte af forgyldt bronze. Ca. 1790. H. 260. B. 125. D. 60.
ubrugte drejestål
Batterilader med startkabler, 15/75A. MF
5 stk Kamera overvågning WCS-1130, ubrugt i kasse, se overvågningen via din telefon , kan kobles op til 32 kamera på. WCS-1130 Wireless N netværkskameraet forbinder dit Wi-Fi hjemmenetværk og transmitterer videoovervågningsbilleder i god kvalitet. WCS-1130 Wireless N netværkskameraet har indbygget mikrofon, så man kan høre, hvad der bliver talt om i lokalet, er god som overvågning til spædbørn. WCS-1130 er udstyret med egen CPU og webserver for fjernadgang alle steder fra via internettet, inklusiv 3G mobiltelefoner. Kameraets Wireless N-teknologi giver ultimativ trådløs hastighed og rækkevidde for problemfri forbindelse overalt i hjemmet Med gratis programmet D-View Cam til pc, kan du styre op til 32 enheder. Link til D-Link Install Guide. https://d2okd4tdjucp2n.cloudfront.net/DCS-1100L_1130L/DCS-1100L&1130L_A1_QIG_v1.00(I)(press).pdf Link til D-Link ViewCam DCS-100. https://eu.dlink.com/uk/en/products/dcs-100-dviewcam