Lukker 16/12-2024 12:00:00
Ford 4000 Traktor Traktoren starter og kører. Funktionel traktor, med påmonteret servostyring. Årgang 31-12-1973. Timetæller står på 5760 Timer. Traktoren har frontlæsser, men uden tilhørende skovl. Forholdsvis nye bagdæk.
Afhentes: PK - 7400 Herning, Denmark (via Google Maps)
Knivslibesten. Dobbeltsidet korn 1000/6000. Ubrugt. Modelfoto
Boltskrue 6 x 80 mm, med firkantet hoved, samt tx 30 - ca. 400 stk.
4 x 25 kg MG kombi - Magnesiumchlorid, tøning af is og sne, samt støvbinding, virker ned til minus 35 grader, skader ikke beton, metal, planter, dyrepoter, fodtøj m.m.
Dansk design Højdejustérbar standerlampe af messing med kannelleret stamme. 1930'erne. H. inkl. skærm 165.
Ole Egede m.fl. Isfjeld. Sign. OE, 28/6–20. Akvarel på papir. Bladstørrelse 18,5×27,5. Trommedans, Østgrønland. Sign. K. Petersen 1932. Bly på papir. Bladstørrelse 13,5×21. ”Erdlavêrsisortok" (Indvoldsuddriveren). Østgrønland, 1930. Sign. MK. Bly på papir. Bladstørrelse 24×17. (3)
BUDT 1150,- DKK
Danmark. 1851-ca. 2000.. Samling i ringbind med flere gode udgaver bl.a. 2 RBS Thiele på brevstykke (beskåret) og andre bedre udgaver med flere i antal. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Chanel “Jumbo Classic Single Flap” taske af quiltet gråt læder med sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, en udvendig baglomme, CC drejelås, et rum med to indvendige lommer og gråt læderfor. H. 24 x B. 34 x D. 10 cm. 2009–2010. Original dustbag medfølger.
BUDT 28000,- DKK
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Uden titel. Sign. Asger J. 41. Tusch på papir. Bladstørrelse 38×28. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Danmark. Ca. 1850–1870. Mappe med 52 meget smukke ufrankerede breve monteret med uddybende beskrivelser i stort ringbind. Flot kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
144 flasker universal creme, Skin Care á 250 ml. (ubrugt)
Trotec Diesel-varmekanon til udendørs brug, med slange