Lukker 05/12-2024 17:20:00
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Parti med træer og høstakke. Sign SS. Olie på lærred. 33×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kina. Interessant blandet parti ældre og nyere udgaver i 2 album + nogle årsmapper etc. Besre værdier iblandt [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Magnolia”. Oval serveringsbakke af sterlingsølv med hamret overflade og to gennembrudte hanke. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 2X. Formgivet 1905. Vægt 1010 g. H. maks. 2,5. B. 26,5. L. 45.
Compakt traktor, med helt ny stennedlægnings fræser og front dozerblad. - Helt ny "Stone Burrier model SB-105 " stennedlægnings fræser, arbejdsbredde 1,05 meter , vægt 266 kg. Yanmar 226 D
BUDT 37000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Husqvarna LF80 - 82 Husqvarna LF80 - 82 kg
Står i 6780 Skærbæk. Wasco fryser med 3 stk. skuffer. Brugt og stand ukendt. Den måler D: 50 cm, H: 84 cm, B: 55 cm. Fra dødsbo. MOMSFRI
Aldrig taget i brug. Stor kompressor med benzin motor og el start. 270l beholder Stærk kompressor med stor kapacitet. ..Vælg fabrikat 13/270 14 Engine Air
Romerske kejserdømme, Antoninus Pius, 138–161, Denar, Rom, COS IIII, 3,57 g, RIC 189
200 stk. holder til køleskab
6 bts. Château Léoville Las Cases, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
BUDT 26000,- DKK
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019) “Gl. Lås”. 2008. Sign. Albert Bertelsen. Olie på lærred. 120×90. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 22000,- DKK