Lukker 05/12-2024 17:30:00
4 Stk Juleophæng, butiks priser op til 189kr pr stk, ubrugte
Skovl med meget få brugstegn. Har ikke været brugt meget. ABC 120 cm - Emond Rahbek
I. L. Jensen, skole, 19. årh. Opstilling med lyserøde, hvide og røde roser i en kurv. Usigneret. Olie på mahogni. 35×46.
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Femme et oiseau”, 1987. Sign. Corneille 87, H/C. Radering i farver. Bladstørrelse 40×51. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Nepal, samling af mønter fra 1900-tallet inkl dam u. år (1911), KM 691 (3 stk.), mange i ucirkuleret kvalitet, i alt 89 stk.
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) “Historien om en moder”. Komposition fra H.C. Andersen-suiten. Sign. Carl-Henning Pedersen 1985, H.C. Litografi i farver. Lysmål 55×43. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1925. Chr. X, 40 øre orange. STÆRKT FEJLPERFORERET mærke. Ægte brugt med bureaustempel FREDERICIA-AALBORG 1.1.27 [ 150 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Materiale Container med stor dør, uden nøgler, Mål 298x209x H 214 cm. Småbulet, strøm indlagt, isoleret, med reoler, underbunden er dårlig
12 bts. Château Lagrange, Saint - Julien. 3. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
BUDT 26000,- DKK
Mokkasæt af sterlingsølv, ligeknækket rokokoform, bestående af mokkakande H. 15,5 cm, sukkerskål og flødekande. E. Dragsted. Vægt 636 g. (3)