Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: M vejl pris 1399kr , ubrugt
Jørn Larsen (f. Næstved 1926, d. København 2004) Jørn Larsen. Flise af porcelæn dekoreret med geometrisk mønster af guldfarvet glasur. Sign. på bagsiden Jørn Larsen 1993. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen. 38×34. Proveniens: Tidl. Formand for Royal Copenhagen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
NOLSØ. LUX-stempel på 10 øre. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Køkkenknivssæt udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv, brødkniv, urtekniv og universalkniv. Knivblad 9 - 23 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
8 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1995 A (hf/in). Owc. Sourced from a temperature controlled cellar
Rems pressmaskine + el-rørskære + batterier + lader + skærehoved + Makita maskiner, batteri, lader.
1 bt. Château La Mission Haut Brion Grand Cru Classé, Pessac-Léognan 2000
“Afrika”, figurgruppe af porcelæn, dekoreret i overglasurfarver og guld. Juliane Marie mærke, Royal Copenhagen. H. 31 cm.
Står i 6780 Skærbæk. Spisebord med 8 stk. stole. Stolene er med grøn stribet betæk. Bordet er med 2 stk. tillægsplader og måler i fuld længde 260 cm og B: 105 cm. En tillægsplade måler 50 cm. Højde på bordet er 73 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
14 stk. 250 L procesbeholder, sammenklappelige plastbeholdere. Mål: 60cm x 80cm x 30cm. 16 stk. Transportstel til kasser i rustfrit stål. Mål: 60cm x 80cm x 15cm. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" Ved yderlige spørgsmål til maskinen eller auktions betingelserne, kan der rettes direkte henvendelse til Victor Nygaard fra Retrade på telefon +45 53505560. Maskinen sælges kun til virksomheder med dansk registreret CVR-nummer.
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 42, 75 og ukendt. 3 mærker med streger og prikker i mærket. 2 mærker positionsbestemte. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
8 køre-plader i plastik, på hver 3 x 1.15 m + 4 plader på 2 x 1,15 m. ABC Køreplader
1978. Mykines, 130 øre. Variant “UDEN RØD FARVE”. Postfrisk [ 26x ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×