Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1999kr , ubrugt
5 stk Flood light på 40W med indbygget batteri og solpanel.
Iran, samling af mønter på 3 bakker inkl. 5000 Dinars AH 1320, SH 1306, 1308, 1311, 1313, KM 976, 1106, 1131, i alt 52 stk
Står i 6740 Bramming. CEE stik 32A og ledninger. Brugte/ubrugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Ulrik Anton Schmedes (f. 1928, d. 2013) Landskab med køer. Sign. monogram, 57. Olie på lærred. 45×56. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.54 ct. Farve: H-J. Klarhed: VS-SI. Str. 52.
Lise Blaabjerg (f. Munkdrup 1939, Danmark/Provence,1981-) Portræt af Gorm Nellemann, 1988. Sign., dateret og betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 43×34. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975) Et sæt på seks stole af eg, betrukket med stribet møbelstof. Model 54. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (6) Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.
Mercedes 818l bilfrakter med Trevor fast flak, stålpåbygg med kjøre ramper, vinsj med fjernkontroll, rustfrie verktøyskap, pen praktisk bil med 3 seter.
Bor-bits sæt i fold-ud kuffert, samt bore-og skruemaskine af ukendt stand. MF
Hvid saucekande 18 stk.
Kædesav, 52cc, 3,9 kW/5,9 HK. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde. Ubrugt