Lukker 14/01-2025 08:46:00
Afhentes: Hovedgaden 25 DK-8961 Alliingeåbro (via Google Maps)
Str. (LxHxB): 153x85x61 cm.
Buddha af delvist forgyldt bronze, siddende i bhumisparsha mudra på en høj trone med munke. Siam. 19. årh. H. 19.
6 bts. Opus One, Mondavi & Rothschild, Napa Valley 2018 A (hf/in). Owc.
BUDT 11500,- DKK
Læderforklæde i lækkert læder med stor lomme midtpå. Sort farve. Ubrugt
Parti div. glas/plast-glas m. tryk
Gallakjole fra ophørt butik str: XS , ubrugt
Snöskopa / lättviktsskopa Fabrikat: Okänt Årsmodell: Okänt Fäste: Stora BM Bredd: 2.15 m Höjd: 1.15 m Djup: 1.8 m Skick: Snöskopa i begagnat fungerande skick Obs! Lasthjälp finns på plats.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Mercedes 240 Mercedes 240 GD
BUDT 77500,- DKK
5 stk. Led-pærer, Philips + div. brochureholdere, skilteholdere
Et par halvskæftede jernbeslåede perkusssionspistoler af Le Page Paris ca. 1850 med krumme gotiske skæfter af ibenholt, kolbekapper med våben forestillende løve over hjelm med to hjorte som skjoldholdere samt devicen SURGO FORTIOR AVIS, aftrækkerbøjler med fingerstøtter, låse lagt i et med træet mærket LE PAGE A PARIS i fraktur, ca. 26 cm. lange brunerede piber i kaliber ca. 12,5 mm. riflet med små dybe riffelgange og indlagt med LE PAGE AQER DU ROI ET DE S. A. PRINCE ROYAL i guld samt henholdsvis nr. 1 og 2. Alle jernbeslag er fornemt graverede og pistolerne må i sin tid have været lavet på bestilling af ejeren af våbenskjoldet, da dets figurer går igen i skæringerne. (2)