Lukker 29/11-2024 11:00:00
220 mm. graveskovl, RF S30/180 + 520 mm. graveskovl, RF S30/180 + 750 mm. graveskovl + skovlestativ
Afhentes: 4200 Slagelse (via Google Maps)
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “AP 65”. Øreklapstol med ben af eg. Betrukket på sider, ryg og løs hynde med patineret skind. Udført AP Stolen, København. Litteratur: AP-Stolen/Salesco katalog 1967
16 stk Korssting broderi billeder mange motiver, alle i ramme
Juletræ med pynt
Frode Holm Dækketøjsskab af teak med profileret front og sider. Stel med tilspidsende ben. Front med to låger. Indvendigt med hylder. Udført for Illums Bolighus. H. 125. 112. D. 38.
Erindringsmedaljen i anledning af Hendes Majestæt Dronningens 75 års fødselsdag, 2015, sølv med krone, 28 mm, i krydsbånd i farve som Dannebrogordenes bånd med sølvmonogram - original æske, diplom dateret 16. april 2015 medfølger.
KNALLERT, Tomos Standard.
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-4/3”. Bordlampe med stel af patineret messing, mrk. “Pat. Appl.”. Overskærm af grøn/hvid kobber, senere mellem- og underskærm af flerlags opalglas. Udført 1926–1928 hos Louis Poulsen. H. 54.
Stort lot med 6 maskiner. 2 styk Hunter ST301, Årg. 2016 Aldrig været i brug. Stiga SVP 40 B Årg. 2016 Plænelufter. Jane JA40H3 Årg. 2013 Plænelufter. Alpina S011 Elektrisk snekaster. Årg. 2011 Aldrig brugt. Goldine FC 80 med kost. Brugt. Stiga Hunter ST301 Lot 6 enheder
Velholdt maskine - Altid passet med service og veligehold. - Engcon rotortilt med gribeklo. - Centralsmørin Komatsu PC210 LC-8K - 22 ton - Engcon rotortilt
BUDT 212000,- DKK
CLEAVER, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske
12 stk Foldeborde 180 x 75 cm, i metal og plast, med Brugsspor