Lukker 24/11-2024 19:11:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
VAREBIL, TOYOTA RAV 4 2,0 DIESEL 4 WD. 1st. Indreg: 23-09-2005. Synet: 11-11-2021. Km-tæller viser: 345219.
5 bts. Château Fourcas-Hosten, Listrac-Medoc 1933 B (ts/us). 2 bts. Château Fourcas-Hosten, Listrac-Medoc 1929 B (ts/us). One bottle D (mls). Total 7 bts. Sourced from a temperature controlled cellar
Postkort. Album med ca. 58 mest topografiske kort inkl. bedre motiver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Christian Veilskov Armring af 14 kt. guld. Vægt ca. 5,5 g. B. 5 mm. Diam. 6,2 cm.
BUDT 1350,- DKK
Færøerne. Samling breve i ringbind med bl.a. 6 adressebreve med Chr. X, lidt censur, og diverse stempler i perioden 1925–1995. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Erik Höglund (f. Karlskrona 1932, d. 1998) Lysekrone af smedejern med i alt tolv lysarme i to niveauer. Forsynet med kupler af blåt og klart glas. Udført hos Boda, Sverige. Diam. 52. Lystyllers indv. diam. 2,3. H. inkl. ophæng 115.
Shotsglas 5,7 cl. Ca. 120 stk
10 stk Borde 120 x 80 cm
Poul Isbak (f. Gjøl 1943) Uden titel, 2001. Sign. P.I. Rosafarvet portugisisk marmor på base af granit. H. inkl. base 120. B. 45. D. 29. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 26000,- DKK