Lukker 24/11-2024 19:21:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001) “Rum” (forarbejde), 1964. Sign. SD. Olie på lærred. 50×56. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SVEJSER, Migatronic FLEX4000 CO2 svejser med puls.
- Brugt fodersilo 12 m³, der sidst har været brugt til træpiller. - Køber skal selv demontere. ABC 12 m3 - Silo - glasfiber
Romerske kejserdømme, Nero, 54–68, Antiochia, Tetradrachm, år 6 (59/60), 15,17 g, RPC I 4180, Prieur 80. Ex. Professor Niels Hannestad
Tørret bøge planke - 300x510x3800 mm. + tørret bøge planke - 400x510x3800 mm.
Overfaldsgrab Chief LB 115 Volvo/chief skifte Bredde 215cm Funktions dygtig
Kæmpe skruetrækker og bitz sæt, mange dele, ubrugt
Relief af gips med motiv efter antikken i form af rytter til hest. 20. årh. 73×62.
Et par fine dobbeltløbede jernbeslåede Wender flintlåspistoler af Urbain Saive ca. 1690 med kvindebuste i sølv på kolbekapperne, dråbeformede blanke tomskilte, låse mærket VRBAIN DE SAIVE, slyngede sideblikke med udyrshoveder, ca. 31 cm. lange piver i kaliber ca. 13,5 mm. bagtil ottekantede fortil runde mærket VS. Piberne drejes ved at påvike en pal forrest på aftrækkerbøjlen. På forskæfternes ene side en horndubbet ladestok i træ. (2)
BATO VÆRKTØJ. Topnøglesæt samt Ringskraldenøglesæt.
BUDT 26000,- DKK