Lukker 24/11-2024 19:48:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Umberto Asnago “Progetti”. Højrygget lænestol med tilhørende skammel, sortlakeret stel med greb af nøddetræ. Sæde, sider og ryg betrukket med grå uld. Udført hos Giorgetti, Italien. (2)
Parti bor, det meste ubrugt
4 stk. Delta Light lamper (ubrugt)
Container anhænger. Kel-Berg Container trailer
BUDT 17250,- DKK
Står i 6230 Rødekro. Ok transport tank, til batteri. 450 liter. Fra 2003. Med pistol. Måler H: 65 cm, L: 101 cm. B: 76 cm. Brugt til diesel. Ikke afprøvet. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Ubekendt maler, 20. årh. Fire studier af nøgne kvinder. Sign. E. Lüscher. Kul, vandfarve og farvekridt på papir. Lysmål 25×37, 44,5×28, 42×26 og 36×26. Uindrammet. (4)
BUDT 310,- DKK
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Et par armstole af riopalisander, sæde udspændt med flet. Løse hynder i sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model PJ 149. Formgivet 1959. Udført 1975 hos P. Jeppesen, med plakette herfra. (2) Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer 1975.
BUDT 225,- DKK
Parti div. værktøj (ubrugt)
Står i 6780 Skærbæk. Olie/dieseltank. Ikke monteret. Umiddelbar tom. Brugt. Køber skal selv sørge for læsning. Fra dødsbo. MOMSFRI