Lukker 25/11-2024 11:00:00
4 stk. Delta Light lamper (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
George Mosson (f. Aix-en-Provence 1851, d. Berlin 1933) Broget buket af asters. Sign. George Mosson 1921. Olie på lærred. 59×80. Udstillingsetiket på blændrammen. George Mosson var en fransk-tysk maler og tegner og stiftende medlem af kunstnersammenslutningen Berliner Secession. Han var hovedsageligt kendt for sine blomstermalerier, men han malede også landskaber og portrætter.
Grønland. Planche med diverse Pakkeporto samt Amerikaner sæt. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
24 rivaler
3 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2006 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Udstyr: VHF - Garmin årgang 2020 Ekolod - Hummimgbird GPS - Furono LED atbejdslygter Kølen er fyldt op med skum, dette gør den mere hård. TK Trailer total 750 kg Første registreringsdato: 05-11-2007 Seneste syn: 15-04-2015 - Godkendt Afmeldt uden aflevering af nummerplader d. 14-05-2020 Registreringsattest medfølg ABC Avon W520 - m/ styrepult og 60 HK Evinrude motor, 2 takt - TK Trailer total 750 kg
Sandblæser kabine, høj model, med tilbehør, handsker, pistol, ny og usamlet i org kasse
SDS BOR-/MEJSELSÆT i kuffert, StahlKaiser, 17 dele.
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Rutchebane i rustfri. L 340 cm. B 55 cm. Med 2 ben.
Lauritz Jensen (f. Viborg 1859, d. København 1935) Siddende tiger. Figur af porcelæn, dekoreret i underglasur farver. 1712. B&G. H. 17. L. 30.
1 bt. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 1955 B/C (us). 1 bt. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 1955 C (ms). Total 2 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
KØDØKSE, 17 cm knivblad, udført i 67 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske