Lukker 24/11-2024 20:11:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
1923. 10 øre. Ca. 1000 stk. i cigaræske. [ Gebyr 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Svejsehjelm med speedglas i model Flame. CE godkendt og med batteri drevet af solceller. Justerbar forsinkelsestid på ned til 0,1 sek. Ubrugt.
2008 Toyota Hiace 117hk 4wd Lang utgave 508000km Godt brukt, men starter og går Motorlampe lyser Skade venstre framskjerm og dør Svetter olje fra bunnpanne Selges som rep.objekt
GIRAFSLIBER, Boxer BX-701.
BUDT 352,- DKK
værktøj, bor og skærende m.m.
Torbjørn Afdal (f. Voss 1917, d. Oslo 1999) Tre-pers. sofa med stel af palisander. Sider, sæde og ryg betrukket med orangestribet møbelstof. Udført hos Bruksbo, Norge. L. 205.
Signeret Seirafian Isfahan tæppe, Persien/Iran. Detaljeret medaljondesign på mellemblå bund prydet med slyngede grene, palmetter og rosetter. Knyttet med korkuld på silkekæde. Betegnet: “Made for Seirafian Isfahan Iran”. Ca. 1,1 mio kn. pr. m2. 1950–1960. 236×145 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
Tromle 100 cm i rustfri, til kugletræk + vintermåtte
PALLELØFTER, Metallo 2500 kg.
Fatimiderne, Al-Mustansir Billah, 427–487 AH (1036–1094 AD), Dinar, Misr (Cairo), 4,20 g , Album 719 - velpræget eksemplar med møntskær Ex. BR lot 848/42, 2014