Lukker 24/11-2024 20:22:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
6 bts. Château Talbot, Saint - Julien. 4. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
BUDT 2300,- DKK
Gallakjole fra ophørt butik str: 42 vejl pris 1000kr , ubrugt
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972) Arbejde i tørvemosen. Sign. Axel P. J. 1911. Olie på lærred. 80×115. Udstillet: Axel P. Jensens retrospektive udstilling, 1948. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Mogens Gissel (f. Odder 1941, d. 2022) “Oldrup”. Sign. MG 78; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 82×129. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Trækkrog med 3 styk kugletræk til Claas 930 og 960. Claas 930/960 Kugletræk
Gasgrill mrk. Backyard Burner. Robust grill med 3 brændere og 1 sidebrænder. Under grillen er der praktisk opbevaringsrum med dobbelt døre. Grillen transporteres nemt på 4 hjul. Ubrugt.
Planetarisk mixer 20L. velegnet til tung dej. 59x52x80cm 220V 1,1Kw.
YANMAR VIO17 minigraver med halvautomatisk MH30 skifte. Udskydelig undervogn, 2 speed undervogn, proportionalstyret olieudtag og virkelig lækker hydraulik. Hydraulik udtag på stikarm. Maskinen starter og kører. Maskinen er produceret i årgang 2016. Timetæller står på 1795 Timer. Der medfølger 1 stk. 45 cm. graveskovl.
Våd/tør støvsuger, 20 liter, 2200 watt. HEPA filter. Ubrugt
Omega Constellation af stål, ref. 15723000. Quartz værk. 2001. Omega lænke af stål, omkreds ca. 17,5 cm. Ø 25 mm. Serviceret hos Ole Mathiesen i marts 2024. Her blev lænken desuden totalrenoveret. Omega-æske, manual og certifikat fra 2001 medfølger.
1852. 4 RBS Thiele I. Plade II, nr. 77–79. Smuk stemplet 3-stribe. Attester Nielsen og Møller [ 1Ia ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×