Lukker 15/12-2024 14:34:00
1875. 25 øre grå/grøn. Helt perfekt postfriskt LUXUS eksemplar [ 29 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Generator med 7 hk benzin motor. 3 x 220 volt udtag, 1 x 3-faset 380 volt udtag samt 1 x 12 volt udtag. Ubrugt. Husk at påfylde motorolie før brug.
Et par koral- og diamantørestikker af 18 kt. guld hver prydet med fire cabochonslebne koraller omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.68 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 22 g. B. 10 mm. L. 7,4 cm. (2)
Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976) “Figures in landscape”, 1972, No. 483. Sign. Rooskens 72 samt sign. på bagsiden med titel. Olie på lærred. 81×65. Proveniens: Court Gallery, København. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet fra ovennævnte i 1972. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1859. Udstillingsplanche med pragtbrev til Mandal med blåt antiquastempel KIØBENHAVN OPE 4.5.1859 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Prof. Vakkumpakker i rustfri stål. Flere justeringsmuligheder efter behov. Mål 650X590X1000 mm. Ubrugt. Model foto.
Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950) Komposition fra Klingen, 1942. Sign. V. Lundstrøm samt VL i trykket. Litografi i farver. Lysmål 31×24. Litografi fra Klingens Jubilæumsbog 1917–42.
SANTOKUKNIV, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
25 bøtter håndrens, Deluxe á 4,5 liter + 8 stk. vægbeslag m. pumpe for do (ubrugt)
Brusehoved Grohe vitalio start 210, ø 210 mm, 9,5l/min. Ubrugt