Lukker 15/12-2024 14:46:00
1913. Chr. X, 25 øre, brun. Postfrisk marginalblok med nummer 30-J. [ 72 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
4 stk Sommerhjul på stålfælge, Continental 215/65 R15 C, årg. 2017, passer til Ford Transit, MF
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 51 mm, Diakov 1138.1, originalt bånd og æske medfølger. The medal was awarded to Hans Christian Hansen in 1904. A photo-copy of the award document is included.
BUDT 50000,- DKK
Mål: 400x120
Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995) “Ilden, sansernes og de enkelte fænomeners verden”, 1951. Sign. Freddie 51. Olie på lærred. 49×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 164 stk Likørglas 5 cl.
Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986) Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) Sofabord af massiv palisander med skuffe i ene ende. Hver ende med kehlet kant. Udført og mærket hos France & Søn. 1960'erne. H. 55. L. 75. B. 50.
Står i 6740 Bramming. 6 x Ubiquiti Unifi Cloud Key. Uåbnet. Oprydning. +MOMS
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958) Udsigt mod Snorrebroen på Christianshavn. Sign. S. C. Bjulf. Olie på lærred. 64×88. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2035, 2020 nr. 167. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Hans Olsen (f. Ordrup 1902, d. 1983) Fritstående to-personers sofa og lænestol med ben af teak, betrukket med sort skind. Model 500 og 500–2. Udført hos CS Møbler. 1960'erne. L. 130. (2) Litteratur: Mobilia no. 79. februar 1962, lænestol afbildet i annonce.
Royal Swiss vaffeljern 1200W. Ubrugt og i original emballage. + MOMS