Lukker 15/12-2024 14:50:00
1918. Chr. X, 27 øre, rød/sort. LUX-stempel KJØBENHAVN 14.4.19 [ 102 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Diamantvedhæng af 14 kt. guld og hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 2.05 ct. Halskæde af 14 kt. guld medfølger. Farve: J. Klarhed: VVS. Samlet vægt ca. 43 g. Vedhæng L. 24 mm. L. 45 cm. (2)
BAJONETSAV, Midori Japan MJ-139.
NYTRYK. 3 cents, karmin. Lot prøvetryk til udgaven anvendt til V. Engstrøms bog “The Danish West Indies Mail” (1978) hvori der blev indklæbet 25-blokke. Incl. 2 HELARK, ét uden nummer og et med nr. “0000” (helark måtte ikke sælges eller anvendes). Desuden 5 marginal fireblokke med farvetilpasninger. UNIKT MATERIALE. Ex. Lasse Nielsen [ N1c ] [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bjørn Poulsen (f. København 1959) Uden titel. Sign. Bjørn P, 2007. Rødglasseret keramik. H. 16,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 bt. Syrah Réservé, Chateau de Fonsalette, Cotes du Rhone 2006 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar
Byzantinske kejserdømme, Konstantin VIII, 1025–1028 AD, Histamenon Nomisma, Konstantinopel, 4,39 g, DOC 1, S 1815. Ex. BR, 852/5380, 2014
20 stk Plaid ca. 150 x 120 cm
140 hk Motor har været startet og drev er set virke. Projektbåd, kan starte, div. el ikke tilsluttet. Mangler bundprop og båden skal efterses. Har ikke været i vandet i 3 å ABC Glastron SSV-173 Mercruiser 3.0 140 H With Trailer
BUDT 18000,- DKK
BUDT 1700,- DKK
Står i 6230 Rødekro. Plast indgangsparti med dør. Måler 251,5 x 130,5 cm. Alu. skinne i bunden. Mangler en liste og en lås. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
10 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1220X2440X15 mm. Ubrugt
1783. CHRISTIAN VII. Kongebrev med indhold dateret “Friedensburg 23 Oct. 1783”, Fint storsegl og kongens egenhændige underskrift [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×