Lukker 15/12-2024 14:53:00
1925. Chr. X, 2 kr.grå/rødlilla og 50 øre, olivgra samt karavel, 30 øre, orange. Korrekt frankeret luftpostbrev fra Vejle 5.4.34 til Brasilien. Smukt monteret og beskrevet på udstillingsplanche [ 151 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
4 ubrugte gear
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Kestner-Gesellschaft Hannover. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 84×59. Uindrammet.
96 stk Snapseglas 2 cl.
Overgemt model, kraftig og pålidlig. Bliver startet op inden udlevering. Har aldrig kørt, men stået opvarmet. Med el star Stiga Snow Fox - Sneslynge / Snow blower
BUDT 3500,- DKK
Står i 6740 Bramming. Fuga tilbehør - dobbeltstik med afbryder, blænddæksel, enkeltstik mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Omkring år 2022 er motor renoveretmed nyt topstykke, hovedlejer, ventilsæder etc. Ekstra oliefilter og tændingslås følger med. Førerværn. Faste gummihjul: Foran Trelleborg 7.00-12. Bagpå: Trelleborg 6.50-10 Hydraulisk sprede-samle funktion. Løftehøjde 5,5 meter. Venderadius 235 cm. Bredde: 121 cm. Længde uden gafler: 245 cm. Sænket højde 210 cm. Friløft. Døre mangler, men der er varmeblæser! Fungerede fint under gennemgangen. Ingen synlige ridser i frontrude.
-Maskinen er testet og fundet funktionsklar på værkstede Claas 9055 Scorpion VP+ Agro - 9 m
BUDT 305000,- DKK
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet rubin på ca. 2.31 ct. flankeret af fire marquiseslebne diamanter og seks brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.63 ct. Farve: F. Klarhed: VS2. Vægt ca. 4 g. B. 9 mm. Str. 54. IGL certifikat nr. 52832–8 medfølger.
palle diverse