Lukker 15/12-2024 15:22:00
Poststempler. Lot med 10 forskellige gamle dirigerings stempler, anvendt ved jernbanen ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hele Verden. Parti i 4 flyttekasser med diverse samlinger, lagerbøger, tilbehør, kartotek, FDC osv. Mest fra Danmark og Norden. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 1150,- DKK
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld og hvidguld i form af blomst hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 11,5 g. B. 16 mm. L. 28 mm. (2)
40 stk. Sharp lommeregnere. Ubrugt.
Mål: B x D: 160 x 66 cm
Kina tæppe, design med pagode, blomstergrene og skyformationer på blå bund. 20. årh.s midte. 305×415
Et par emaljemanchetknapper af 18 kt. guld hver prydet med rød og blå emalje. Samlet vægt ca. 12,5 g. Front 15×20 mm. (2)
Danmark. Lille stemplet samling på 3 stk. A4 plancher med bl.a. 10 øre SMÅ HJØRNETAL stemplet (let afrundet hjørne SØ) mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Louis Vuitton “Papillion” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke og et lynlås rum med brunt læderfor. H. 16 x B. 30 x D. 16 cm. 2003.
Velholdt top loader. Bruges til alu dåser og plast flasker. Har 29.5 meter køreskinne ABC HEB 180 - Video!
BUDT 75000,- DKK
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
1853. 4 RBS Thiele II, sortbrun. Plade II. Nydligt brev fra Hobro til Randers. Attest Møller Meget godt/PRAGTOBJEKT [ 1IIa ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6780 Skærbæk. Nilfisk støvsuger Buddy II 12. Type: 234300542. Meget lidt brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI