Lukker 15/12-2024 15:36:00
1863. Lille brev til Ebeltoft. Påtegnet “K.T. pr. Expres” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
TOPNØGLESÆT, BATO, 46 dele i kuffert.
1913. Bølgel. 2 øre, rød. UTAKKET. Postfrisk [ 78 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 370,- DKK
Schmidt strøer selges. 12 kubikk.
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 51 mm, Diakov 1138.1, originalt bånd og æske medfølger. The medal was awarded to Hans Christian Hansen in 1904. A photo-copy of the award document is included.
BUDT 50000,- DKK
Læskur til dyrehold, 4x4x3,15 m, dug, stænger, fremtræder ubrugt i org. Kasse som er L 209 cm.
God rør-laser - der medfølger trådløs fjernbetjening og shooting disc. Spectra DG 711 - Rør laser / Pipe laser
BUDT 3500,- DKK
15 stk. samlemuffe 76mm forpatineret zink
Seng på 140x200 cm med et praktisk løftesystem, der gør det nemt at opbevare ting under madrassen. Sengen er betrukket med grå stof og kommer med en matchende gavl på 140x120x9,5 cm. Madrassen har pocketfjedre på 18 cm fordelt på 5 zoner, som giver optimal støtte. Topmadrassen består af 5 cm memoryskum og er behandlet med aloe vera for ekstra komfort.
ubrugt cylinder 80x50 total 900mm
Palle Suenson (f. 1904, d. 1986) Cirkulært spisebord af cubamahogni med udtræk og tre tillægsplader. Massiv top. Udført 1930'erne hos snedkermester Jacob Kjær. H. 72,5. Diam. 122. Fuld længde. 306,5.
Christian Pram-Henningsen (f. København 1846, d. München 1892) En ung elegant klædt kvinde har lige taget sine handsker på, mens hun spejder ud gennem det åbne vindue. Sign. C. Pram-Henningsen München. Olie på lærred. 67×47. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 891, 2019 nr. 79, afb. s. 116.