Lukker 15/12-2024 15:57:00
JRB.-POSTKT2 15.10.55. Bureaustempel på Expres-brevkort fra Østrig til København [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
(maskiner medfølger ikke)
16 visninger
Versace E sæt bestående af et tørklæde af bomuld med blåt, rødt og gyldent motiv på sort baggrund og pink/lilla tørklæde af polyester med rødt og blåt motiv og blå rullekant. Ca. 65×65 cm og 89×89 cm. (2) Original etui medfølger.
Stort knivsæt, 5 stk. knive udført i 67 lags Japansk Damaskus stål, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bomag SPR 50/55 D - 400 Bomag SPR 50/55 D - 400 kg
Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Rude 1981) “Glasset i vindueskarmen og tinsoldaterne”. Sign. Kay C. Olie på lærred. 47×55. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 bts. Dow's Vintage Port 1977 1 bt. Quarles Harris Vintage Port 1977 1 bt. Diez Vintage Port 1977 Total 4 bts.
ass. Slanger i rustfri stål
Lyngby vaser 3 stk. i farven sort. Mål 12, 10 og 8 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
James Brown (f. Los Angeles 1951, d. Mexico 2020) Uden titel. Sign. på bagsiden James Brown 2003 (X03.OM.07). Olie på lærred. 38×59. Uindrammet.
1927. Chr. X, 10 kr. rød/grøn. Flot postfriskt eksemplar. Attest Lars Svendsen [ 177 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×